APIE AUTORĘ

            Laimutė Bastytė, gimė 1961 m. vasario 6 d. Kelmės r. Vidsodžio km., Žemaitijoje. Išsilavinimas, kultūra i- švietimas.Šiuo metu dirba Kūno kultūros ir sporto sferoje. Gyvena country muzikos festivalių “Visagino country“ mieste, Visagine.

            Dviejų, jau suaugusių vaikų mama, trijų anūkų močiutė, šmaikščiai savų vadinama “Lady baba“. Gyvenimo šūkis“Šviesk ir šildyk“.

             Domisi  ir skleidžia specifines filosofines dorovės vertybes – mus supančio pasaulio objektų ir reiškinių charakteristikas, turinčias teigiamos reikšmės žmogaus, kolektyvo ir visuomenės, gyvavimui.

            Vadovaujasi tuo, kad  tiesa ir gėris yra vienas kito tęsinys, o gamta-daiktai ir reiškiniai, kūnai ir medžiagos, žmogus  pagalbininkai, kuriais gali vadovautis, visais įmanomais būdais kombinuoti, darydami iš jų tai ko reikia.

             Ivairių gyvūnų vilna susidomėjo skaitydama žolininkų ir žiniuonių knygas, mokslinius straipsnius apie vilnos plauko struktūros medžiagas, atsiradimo ir perdirbimo istoriją, etnokultūra ir tautodaile, praktikų ir vėlėjų patirtis ir paslaptis, gydytojų atsiliepimus. Derino ir sistemino medžiagą, kol galop nusprendė pati išmokti  technologijos ir visas sukauptas metodines žinias apjungus, pagaminti ir išbandyti ekologišką produktą kūnui ir sielai.

              Susižavėjusi vilnos sąvybėmis ir nesudėtinga technologija, nutarusi išbandyti vidines fantazijos galias, per trumpą laiką nuvelė iš lietuviškos avių vilnos, pačios paruoštos namų sąlygomis, virš 8000 pirmųjų darbų. Dalis darbų eksponuojami tinklapio galerijoje.Rengė parodas, dalyvavo mugėse,rašė apie muges ir jų dalyvius savo svetainėse,rengė veltinių konkursus,fotografavo gaminius ,leido savo gaminių albumus.

           Dalis galerijoje demonstruojamų darbų- dovanas savo artimiesiems, giminėms ir draugams su nuoširdžiais linkėjimais ir kokybės ženklu “Padaryta iš širdies“  

 PRADŽIA

 

            Velimo menas kelia pagarbą nuo seniausių laikų – pati seniausia vilnonių audinių gamybos technika.

            Nuostabios vilnos savybės, susijusios su jos riebaliniu sluoksniu – lanolinu.   Lanolinas yra naturalūs vilnų riebalai. Jie sukurti pačios gamtos ir per milijonus metų evoliucijos ištobulėjo taip, kad gali apsaugoti avių odą ir vilną nuo bet kokių klimato pasikeitimų – ir alinant karščiams, ir tvyrant drėgmei bei pučiant  žvarbiam vėjui.

            Cheminiu požiūriu lanolinas yra sudėtingas etanolių ir riebalų rūgščių darinys. Jis neturi jokio sintetinio pakaitalo. Tai baltyminis audinys dėl savo išskirtinio poveikio giminingas žmogaus odai, o taip pat dėl švarumo ir dermatologinio saugumo lanolinas yra nepakeičiama odos saugojimo ir priežiūros medžiaga. Visi brangiausi kremai savo sudėtyje turi lanolino. O iš vilnos nuvelti gaminiai  turi  unikalių savybių:  jie kvėpuoja ir reguliuoja  įdrėgmę reaguodami su deguonimi išsivalo, neutralizuodami odos išskyras, prakaitą. Kai drėgmės per daug – sugeria, o kai per mažai-atiduoda. Todėl drabužiai nesusidėvi taip greitai, kaip medvilniniai ar sintetiniai. Vilna neleis nei sušalti, nei perkaisti. Ji saugo nuo kambarinių nematomų erkučių. Gulint ant vilnonio pakloto ar užsiklojus vilnos antklode,jų niekada neatsiras. Vilna padeda stiprinti  imuninę sistemai ir gali veikti kaip profilaktinė priemonė. Juk rytuose, kur žmonės gyvena vilna dengtose jurtose ir rengiasi vilnoniais drabužiais, vėžys yra daug retesnė liga.Veltinio juostas perka traumuoti sportininkai, gydytojai pataria jomis apvynioti skaudamas sąnarius, motinos kloja kūdykiams paklotus ir rengia vilnoniniais drabužėliais. Natūralios vilnos gaminiais malšinami peršalimo, galvos, stuburo, artritų sukelti skausmai. Žiniuonių knygose aprašyta daugelio sveikatos negalavimų gydymo būdų natūralia vilna.(Šių gaminių  rasite mūsų tinklapio galerijoje).

            Šiandien ši viena iš seniausių tekstilės rūšių vėl tapo madinga ir aktuali. Pusiau užmirštas amatas paskutinį dešimtmetį  atgimė šiuolaikinėje mados industrijoje. Veltinis pagamintas pagal senovinę technologiją įgavo be galo daug naujų spalvų – gaminami nuostabūs papuošalai, drabužiai, apavas, dekoro, interjero detalės ir daug kitų. Tačiau nedaugelis imasi vėlimo amato, nes tai nelengvas alinantis, daug laiko trunkantis darbas.

            Vilna -nuostabi medžiaga kūrybingiems žmonėms. Kiekvienas rankų darbo gaminys unikalus ir išskirtinis, todėl kaina atitinka darbo vertę. Kiekviename savo rankomis pagamintame gaminyje glūdi meistro sielos dalelė. Ir tais  meistrais galite tapti Jūs, Gerbiamieji, šio tinklapio skaitytojai.

            Pradedantiems velėjams mes siūlome savo  praktišką, nesudėtingą vėlimo technologiją, nereikalaujančią jokių  lėšų darbo įrangai. Viską surasite savo namuose.

            Mūsų tikslas: suvienyti  pradedančius ir patyrusius meistrus, mokyti ir mokytis, dalintis patirtimi .Visiems kartu pavyks įveikti  nepasitikėjimą savo jėgomis, sėkmingai mokytis, o išmokus parodyti ir pasiūlyti savo produkciją tiems, kurie savo laiką skiria kitiems pomėgiams.

            Tikime, kad daugelis atrasite save, šiame mene ir unikaliais savo rankų darbais papuošite  savo buitį, pradžiuginsite savo artimuosius, gimines ir draugus,o patys patirsite begalinę laimę būti kito žmogaus džiaugsmo priežastimi. Gal būt kažkam pasiseks sukurti verslą ar parduoti vieną kitą darbą, o gal pasisemti kūrybinių idėjų ir veikti atskirai.

            Šio tinklapio administratorius “ELS.lt“ padės mums įgyvendinti tikslus, parodyti, reklamuoti ir parduoti darbus ne tik Lietuvoje, ES ir kitose valstybėse (plačiau apie tai skaitykite administratoriaus  informacijoje).

            Klauskite, patarkite, siūlykite idėjas, investuokite, reklamuokitės ir kritikuokite. Čia esate laukiami.

            Nuoširdžiai  linkime sėkmės!

            Pagarbiai,

            Laimutė Bastytė